Sağlık

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım’dan “Kızılay Genel Başkanı istifa etsin” çağrısı!

6 Şubat depremlerinde Kızılay’ın AHBAP ve Türk Eczacıları Birliği’ne çadır satması sonrasında başlayan ‘Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etsin’ davetine iktidar partisi de destek veriyor. AKP Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım da Kızılay Lideri Kınık’ı istifaya davet etti.

Çadır satışıyla başlayan süreçte kurumun prestijinin zedelendiği ve kuruma olan güvenin azaldığı belirtilirken; Kan bağışlarının asgari seviyenin altına düşmesinin nedeninin de güvensizlikten kaynaklandığı belirtiliyor. Kan ihtiyacı olan hastaların en sıkıntılı dönemlerden geçtiği bu dönemde, Kızılay’ın prestijini geri kazanması için Kızılay Lideri Kınık’ın istifasını sadece halktan değil, eski CHP yöneticilerinden de alıyor. Kızılay, muhalefetten ama aynı zamanda AKP’den. Davetler geliyor. Son davet AKP Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım’dan geldi. Kızılay Lideri Kerem Kınık, yaklaşık 10 gündür sosyal medyadan paylaşım yapmayarak konuyla ilgili sessizliğini koruyor. Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım’ın istifa davetinin ardından Kınık’ın ne yapacağı kamuoyu merakla bekleniyor.

“Deprem Zamanında Çadır Satışı Makul Değil”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım dün Habertürk’te katıldığı programda Kızılay’ın deprem anında çadır satmasının kabul edilemez olduğunu, Kızılay Lideri Kerem Kınık’ın kuruma daha fazla zarar vermeden kenara çekilmesinin doğru olacağını söyledi. Yıldırım, “Kızılay’ın 150 yıllık bir geçmişi var. Kızılay konusunda kafam çok net. Bizim hükümdarlığımızdan önce Kızılay’da pek çok taht kargaşası vardı. Kuruma önemli bir prestij kazandırdığımız için geldik, imkanlarını artırdık. Son sarsıntıda yaşanan olay, kesinlikle aklı başında bir insanın kabul edebileceği bir olay değildir. Elindeki çadırları parayla diğerine vermek. Kendi ihtiyacınız olduğunda, bunun üzerine ticarete gitmek mantıklı değildir. Bu şartlar altında liderin gitmesi gerektiğini söyleyenler oldu. Kuruma fazla zarar vermeden kenara çekilmek bence doğru olur” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu