Haber

Manisa Salihli’nin su kaynaklarının arttırılması

MANİSA (İGFA) – Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkisi ve bunun sonucunda artan su tüketimi ile Salihli’de çalışmalarını sürdürdüklerini belirten MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, “3 yeni sondaj kuyusu açtık. Hemen bir sondaj kuyumuzu hattımıza bağladık. Şu anda iki sondaj kuyumuz üzerinde çalışıyoruz. 2-3 gün içinde açtığımız diğer sondajları da hatta bağlayacağız. Bu sayede Salihli ilçemize mevcut duruma göre saniyede 75 litre daha fazla su vererek vatandaşlarımıza daha fazla kesintisiz su ulaştırmış olacağız.”

Küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle tüm dünyadaki su kaynakları alarm vermeye başladı.

Küresel ısınma ile ilgili bilimsel çalışmaları ve tüm bilgileri yakından takip eden ve tüm Manisa ili için önlemler alan Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Salihli ilçe merkezini de yakından ilgilendiriyor. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay da Salihli’de yeni açılan sondajların olduğu alanı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Sondajların kontaklarının yapıldığı içme suyu deposunda da incelemelerde bulunan Genel Müdür Aslay’a, Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Elektrik Makinaları ve Malzeme Temini Daire Başkanı Kemal Anaç, İçme Suyu Şube Müdürü İlker Kılıç, Büyükşehir Belediyesi Muhtarı Şube Müdürü Mustafa Gün, MASKİ Kaymakamı Ramazan Tuğrul Kaçar, teknik elemanlar ve müteahhit firma yetkilileri eşlik etti.

3 YENİ SONDAJ AÇILDI

MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçe merkezine yeterli su temini için 3 yeni sondaj kuyusu açtı.

Açılan yeni sondajlardan biri de ilgiliydi. Enerji nakil sınır döşeme çalışmalarının devam ettiği sondaj jeneratör ile çalıştırılmakta ve tanka su verilmektedir.

Diğer 2 sondajda ise çalışmalar devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu