Haber

Kılıçdaroğlu’ndan açıklama: Bilseydim atmazdım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kendisini ‘fakir, hain ve kana susamış’ olarak nitelendiren ve Atatürk’e hakaret eden Perinaz Mahpeyker Yaman’ı danışman olarak atadığı ortaya çıkması, partililerde büyük heyecanla karşılandı.

BİLİYORSAM YAPMAZDIM

Tepkileri Halk TV yazarı Fikret Bila’ya anlatan Kılıçdaroğlu, “O zamanlar araştırma yapacak vaktim yoktu. Bilseydim elbette bu mesajları atmazdım. Bir arkadaşım tavsiye etti. Çalıştı.” ‘AK Parti Kadın Kolları’nda hayatın gerçeklerini gördü, CHP’ye geçti, ‘CHP’de çalışmak istiyor’ dediler. Batman’da desteği olan bir kişinin bu şehre katkı sağlaması önerildi, ben de bir gün bir şehirde, ertesi gün başka bir şehirde çalışıyorum, seçimden önce gidip orada çalışsınlar diye onları seçiyorduk. bu amaçla işe alındılar. Seçimden sonra hepsi bitti, kamu danışmanlarımız hariç.” söz konusu.

‘Seçimi kazanmış olsaydık bundan hoşlanmazlardı.’

Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik ağır eleştirilerin olduğunu belirterek, “Eleştirileri elbette saygıyla karşılıyorum. Ancak nezaket sınırlarını aşmamak lazım. Seçimi kazansaydık belki o zaman koyamazlardı. Bizim politikamız sahadaki.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu