Haber

Destici’den ‘Tito’ açıklaması: Ağzımdan yanlış bir şey çıktıysa özür dilerim

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Tito kalıntısı” olarak nitelendirdiği sözlerle ilgili Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş’a açıklamalarda bulundu. TV100 yayınına katılan Destici, yansımalara neden olan sözleri hakkında, “Ağzımdan yanlış bir şey çıktıysa onlardan özür dilerim, özür dilemekten çekinmeyeceğim” dedi.

Destici canlı yayında şunları söyledi:

“Bulgaristan’da hiçbir Boşnak, Makedon, Arnavut, Kosovalı, Karadağlı, Batı Trakyalı veya Türk’ü incitmek istemiyorum. Temelde ödemeleri gereken bedeli ödediler, canlarını verdiler, topraklarından vazgeçmediler. Orada hala Türklük ve İslam adına nöbet tutuyorlar. Biz burada kendi bağımsız devletimizde, bayrağımızın altında özgürce yaşıyoruz ama onlar çok acılar çektiler, ağır bedeller ödediler ve hala o topraklara duydukları güven için canlarına değer veriyorlar.”

Ne oldu?

Katıldığı bir programda Türk Personel Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’ı hedef alan Destici, “Adam Tito kaldı Yugoslavya’da Tito rejimi vardı. Buradan Almanya’ya geçiyorsunuz. Tamamen solcusunuz. Belli ki Alman istihbaratının kontrolünde eğitilip Türkiye’ye gidiyorsunuz.Gönderiliyorsunuz.Gerçek soyadınız nedir?Jusovic.Türkiye’de Baş kullanıyorsunuz.Soyadı Reis olan siyasetçi kimdir? TİP’in lideri Türk milletinin karşısına Jusovic olarak çıkabilir misiniz?’ ifadelerini kullanmıştı.

Desteci’nin sözlerine tepki gösteren Baş, “Ülkemizde milyonlarca Yugoslav göçmeni aşağılanıyor. Ajan olmakla suçlananlar, Almanya’da doğan milyonlarca işçi çocuğu. Irkçılık budur. “Suyun diğer tarafında, yurtdışındaki işçilerin haysiyetine yenileceksiniz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu